Wczasy Panteleimonas

Wczasy w Panteleimonas, autentycznym, niewielkim, kameralnym, uroczym i spokojnym greckim miasteczku położonym w sercu Riwiery Olimpijskiej, to idealny sposób na poznanie tradycji i kultury greckiej. Administracyjnie położone jest w województwie Pieria, którego stolicą jest Katerini oddalone od Panteleimonas o 26 km. To ulubione miejsce wypoczynku Greków, tonące w zieleni, z przepiękną malowniczą, piaszczystą plażą i legendarnym boskim Olimpem w tle. Jak większość plaż Riwiery także ta, posiada oznaczenie European Blue Flag (niebieskiej flagi), świadczącej o najwyższej czystości wody w morzu – co łatwo można zauważyć samemu.

Wycieczka po Panteleimonas

Czyste, błękitne i ciepłe Morze Egejskie, w pobliżu ruiny zamku w Platamonas (ok. 1 km), atrakcyjne połączenie gór, morza i typowej, śródziemnomorskiej atmosfery, kuchni oraz gościnnych Greków sprawiają, ze jest to miejscowość wymarzona do wypoczynku!

Przy głównej ulicy miasteczka znajdują się hotele, supermarkety, tawerny, bary z gyrosem, pizzerie i sklepy z pamiątkami. Panteleimonas to także doskonałe miejsce wypadowe, z którego można wyruszyć do innych atrakcyjnych miejscowości w Grecji – Meteory, Delfy, Ateny, wyspa Skiathos, Loutraki Pozar, Edessę, Saloniki, Dion, Litochoro (Greckie Zakopane) z wąwozem Enipea i wannami Afrodyty, Wąwóz Tempi.

Spacery malowniczym wybrzeżem do pobliskich miasteczek Platamonas lub Leptokaria są jedną z ulubionych form aktywności naszych turystów.

Miasteczko poświęcone zostało Św. Panteleimonowi (stąd jego nazwa), a jego najstarsza część to Palaios Panteleomonas położone ok. 600 m n.p.m. w górach. (ok. 8 km od nas, czyli od plaży).

Miejscowość Panteleimonas skłąda się z 3 części:

  • Panteleimonas Paralia, czyli plaża Panteleimonas – to miejsce, gdzie gościmy naszych turystów;

  • Neos Panteleimonas, czyli Nowe Panteleimonas – część miasta znajdująca się naprzeciwko zamku;

  • Palaios Panteleimonas, czyli Stare Panteleimonas – nazywane często „kamiennym miasteczkiem” lub „miastem zakochanych”. Uznawane jest za najpiękniejszą miejscowość w masywie Olimpu, która góruje nad całą okolicą. Do Palaios Panteleimonas wiedzie malownicza, kręta droga, z której można podziwiać piękne widoki. Pierwsze zabudowania powstały tu pod koniec XIV wieku. Kamienne domy o macedońskiej architekturze tarasowo usytuowano na górskim zboczu. Pomiędzy nimi wyznaczono mniej lub węższe brukowane uliczki. Obecnie Palaios Panteleimonas to trochę muzeum na świeżym powietrzu. Tradycyjna zabudowa zaadaptowana została na hotele, sklepiki z rękodziełem lub pamiątkami oraz tawerny. W centrum miasteczka znajduje się Kościół Św. Panteleimona (patrona lekarzy i uzdrowiciela). Wartość historyczną miasta i jego urodę doceniła organizacja UNESCO.

Inne wycieczki

OLIMP i okolice

OLIMP i okolice

Cena
25 €
Atrakcje:
Kultura GreckaZwiedzanieGóra OlimpPark Narodowy
SKIATHOS rejs

SKIATHOS rejs

Cena
55 €
Atrakcje:
Rejs statkiemNauka TańcaKultura GreckaZwiedzanieNaturaPlaża Koukounaries
SKOPELOS rejs

SKOPELOS rejs

Cena
65 €
Atrakcje:
Rejs statkiemNauka TańcaKultura GreckaNaturaPlaża Kastania
Wczasy w Leptokarii – piękna okolica i miejsca noclegowe

Wczasy w Leptokarii

Meteory

Meteory

Cena
35 €
Atrakcje:
Kultura GreckaZwiedzanieWiszące klasztoryÓsmy cud swiataPracownia ikon bizantyjskich
Ciepłe źródła, termy i wodospady

Ciepłe źródła, termy i wodospady

Cena
35 €
Atrakcje:
WodospadyCiepłe źródłaNaturaStolica Macedonii
Wczasy w Panteleimonas – organizacja wakacji w urokliwym miejscu

Wczasy Panteleimonas

Delfy - Termopile - Ithea

Delfy - Termopile - Ithea

Cena
55 €
Atrakcje:
Kultura GreckaZwiedzanieMuzeumWyrocznia delficka
PALEOS PANTELEIMONAS

PALEOS PANTELEIMONAS

Cena
10 €
Atrakcje:
Kuchnia GreckaKultura GreckaZwiedzanieGóra OlimpPark NarodowyZakupyNatura