Pielgrzymka/Wycieczka śladami Św. Pawła z Tarsu

Cena: 2299 zł/os

Program Wyjazdu: (kliknij aby rozwinąć)

Wyjazd z Polski w: godzinach rannych, przejazd przez Słowację (postój na obiad), Węgry, Serbię do Grecji.

Przyjazd do apartamentowca w Grecji w Panteleimonas, odpoczynek, plażowanie i obiadokolacja.

Wyjazd po wczesnym śniadaniu do miejscowości FILLIPI, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie wykopalisk,bazyliki,akropolu,łaźni oraz wiezienia w którym osadzony był Św. Paweł. Przejazd do KAVALLI (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku pne Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła do którego przybył Św.Paweł,oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem. Wieczorny powrót do hotelu (Panteleimonas) i obiadokolacja.

Wyjazd po wczesnym śniadaniu do SALONIK,drugiego miasta Grecji w którym Św.Paweł spędził miesiąc, zwiedzanie miasta-perły Bizancjum - zobaczymy Łuk Tryumfalny Galeriusza, Rotundę, Rzymskie Collosseum, Łaźnie, Białą Wieżę oraz Hagia Sofię. W wolnym czasie możliwość zrobienia zakupów na tradycyjnym salonickim targu. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Veria gdzie zobaczymy Bemę Apostoła Pawła - miejsce z którego Sw.Paweł wygłaszał ewangelię. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja.

Przejazd po śniadaniu do portu na Chalkidiki stamtąd parogodzinny rejs dookoła Półwyspu Athos – miejsca-symbol Kościoła Grecko-Katolickiego (republika mnichów),popołudniowy powrót do hotelu (Panteleimonas) obiadokolacja, czas wolny i plażowanie.

Dzień odpoczynku i plażowania, po obiadokolacji wyjazd do magicznego, malowniczego miasta Paleo Panteleimonas (miasteczko objęte ochroną Unesco), zachód słońca, późnowieczorny powrót do ośrodka.

Wczesnoporanny wyjazd do Aten - zwiedzanie Akropolu,Greckiej i Rzymskiej Agory,Stadionu Olimpijskiego,Świątyni Zeusa,zmiany warty pod Parlamentem,czas wolny w dzielnicy Plaka. Następnie przejazd autokarem do Koryntu,zwiedzanie ruin i miejsca z którego Św Paweł przemawiał do Koryntian. Późnowieczorny powrót do hotelu,obiadokolacja.

Wczesnoporanny wyjazd do starożytnego Pępka Świata - Świątyni Delfickiej. Zwiedzanie ruin i wykopalisk oraz muzeum,powrót popołudniem na obiadokolacje do hotelu do Panteleimonas.

Wyjazd po śniadaniu do Meteorów, tzw ósmego cudu świata z wiszącymi klasztorami,po drodze wizyta przy źródłach Afrodyty (Świątynia Św Paraskiewi)oraz oryginalnej w wytwórni ikon,pokaz wytwarzania i malowania ikon starożytnymi technikami. Powrót w godzinach popołudniowych do Panteleimonas, obiadokolacja.

Śniadanie odebranie suchego prowiantu na drogę i wyjazd do Polski

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:

transport autokarami klasy lux (dvd, klimatyzacja, barek, toaleta, rozkładane lotnicze fotele)
pełne ubezpieczenie KL,NNW i bagażu
8 noclegów w apartamentowcu **
8 śniadań obiadokolacji
pilotów i przewodników
statek rejsowy na wycieczce wokół półwyspu Atos
suchy prowiant na drogę powrotną do kraju

Cena nie zawiera:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok 75e, oraz kosztów obiadu podczas podróży do Grecji.

Opcje:

możemy zaoferować w drodze do Grecji i powrotnej nocleg połączony ze zwiedzaniem miasta w Bratysławie, Budapeszcie lub Belgradzie.

- dla grup dysponujących ograniczonym czasem możemy skrócić program pielgrzymki o dzień odpoczynku który nie zubaża merytorycznego programu wycieczki;

- wszelkie ew. zmiany dotyczące przebiegu wycieczki,programu i czasu trwania,możemy ustalić indywidualnie,zależnie od potrzeb grupy.

Uwagi: Cena za udział w wycieczce przy grupie min 42-to osobowej.