Pielgrzymka/Wycieczka śladami Św. Pawła z Tarsu


Cena: 2999 zł/os


Program Wyjazdu: (kliknij aby rozwinąć)

Wyjazd z Polski w: godzinach rannych, przejazd przez Słowację (postój na obiad), Węgry, Serbię do Grecji.

Przyjazd do Panteleimonas, zakwaterowanie, odpoczynek, plażowanie i obiadokolacja. Po obiadokolacji spotkanie organizacyjno-informacyjne.

Wyjazd po wczesnym śniadaniu do miejscowości FILLIPI, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie wykopalisk, bazyliki, akropolu, łaźni oraz wiezienia w którym osadzony był Św. Paweł. Przejazd do KAVALLI (dawne Neapoli) miasta z którego ok. 48 roku n.e Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła do którego przybył Św. Paweł, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem. Wieczorny powrót do hotelu (Panteleimonas) i obiadokolacja.

Wyjazd po wczesnym śniadaniu do SALONIK,drugiego miasta Grecji w którym Św.Paweł spędził miesiąc, zwiedzanie miasta-perły Bizancjum - zobaczymy Łuk Tryumfalny Galeriusza, Rotundę, Rzymskie Collosseum, Łaźnie, Białą Wieżę oraz Hagia Sofię. W wolnym czasie możliwość zrobienia zakupów na tradycyjnym salonickim targu. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Veria gdzie zobaczymy Bemę Apostoła Pawła - miejsce z którego Sw.Paweł wygłaszał ewangelię. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja.

Przejazd po śniadaniu do portu na Chalkidiki stamtąd parogodzinny rejs dookoła Półwyspu Athos – miejsca-symbol Kościoła Grecko-Katolickiego (republika mnichów),popołudniowy powrót do hotelu (Panteleimonas) obiadokolacja, czas wolny i plażowanie.

Po śniadaniu wyjazd na Grecki Targ do sąsiedniej miejscowości. Odpoczynek i plażowanie. Po obiadokolacji odbiór pakietów śniadaniowych na wyjazd do Aten w nocy.

Ateny - zwiedzanie Akropolu, Greckiej i Rzymskiej Agory, Stadionu Olimpijskiego, Świątyni Zeusa, zmiany warty pod Parlamentem, czas wolny w dzielnicy Plaka. Następnie przejazd autokarem do Koryntu, zwiedzanie ruin i miejsca z którego Św. Paweł przemawiał do Koryntian. Późnowieczorny powrót do hotelu, obiadokolacja.

Wczesnoporanny wyjazd do starożytnego Pępka Świata - Świątyni Delfickiej. Zwiedzanie ruin i wykopalisk oraz muzeum,powrót popołudniem na obiadokolacje do hotelu do Panteleimonas.

Wyjazd po śniadaniu do Meteorów, tzw ósmego cudu świata z wiszącymi klasztorami,po drodze wizyta przy źródłach Afrodyty (Świątynia Św Paraskiewi)oraz oryginalnej w wytwórni ikon,pokaz wytwarzania i malowania ikon starożytnymi technikami. Powrót w godzinach popołudniowych do Panteleimonas, obiadokolacja.

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Polski

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:

 • transport autokarami klasy lux (dvd, klimatyzacja, barek, toaleta, rozkładane lotnicze fotele)
 • pełne ubezpieczenie KL,NNW i bagażu na czas podróży
 • 8 noclegów 
 • 8 śniadań i obiadokolacji
 •  pilotów i przewodników
 • statek rejsowy na wycieczce wokół półwyspu Atos
 • opiekę rezydenta
 • opiekę lekarską - lekarz na wezwanie

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej opłaty w wysokości 10 zł na osobę na TFG
 • obowiązkowej opłaty w wysokości 10 zł na osobę na TFP
 • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 100e, oraz kosztów obiadu podczas podróży do Grecji.

 

Opcje:

 • możemy zaoferować w drodze do Grecji i powrotnej nocleg połączony ze zwiedzaniem miasta w Budapeszcie lub Belgradzie.
 • dla grup dysponujących ograniczonym czasem możemy skrócić program pielgrzymki o dzień odpoczynku który nie zubaża merytorycznego programu wycieczki;
 • wszelkie ew. zmiany dotyczące przebiegu wycieczki, programu i czasu trwania, możemy ustalić indywidualnie, zależnie od potrzeb grupy.

 

Uwagi: Cena za udział w wycieczce przy grupie min 42-to osobowej. Kolejność imprez zawartych w programie może ulec zmianie.